TwinStar II – FPV sestava

FullHD kameru jsem vestavěl do oddělitelné kabiny modelu. Kabinu jsem rozřízl napůl a vydlabal prostor pro hlavní desku kamery. Dopředu jsem zalepil servo na kterém je připevněný snímač kamery s objektivem. Vše je připevněno pod mírným uhlem směrem dolu.

Gyro bude ( jak doufám ) stabilizovat let pomocí křidélek. Připevnil jsem jej tak aby bylo možné nastavovat citlivost. Na obrázku je vidět otvor, který jsem udělal kvůli možnosti manipulace s konektory příjmače. Otvor je za letu zavřený dvířky na suchý zip.

Komponenty dorazily již dávno. Žel okolnosti mi dovolily zahájit stavbu až nyní. Pustil jsem se do sestavení Simple OSD. Nejprve jsem osadil konektory. Pro jistotu jsem osadil všechny, přestože je nebudu od začátku využivat. Stavbě je třeba věnovat maximální pozornost. Nejprve je dobré zapájet si přívod RSSI ( já jsem použil konektor z druhé strany PCB ), protože po osazení modulu GPS je pájecí bod velmi špatně přístupný. Mezi desku GPS modulu a hlavní desku OSD jsem vložil několik vrstev oboustranné lepící pásky aby byla deska rovnoměrně zapájena v konektoru.

K propojení videosignálu z kamery do vysílače a OSD jsou od výrobce dodávány velké a těžké kabely a konektory. Taktéž anténa a konetor videovysílače jsou v pomeru k vysílači samotnému obrovské a těžké. Rozhodl jsem se tyto komponenty nahradit vlastními. O tom budu podrobně psát v samostatném článku. Nyní se omezím na to, že jsem komponenty FPV prozatím vestavěl ke kameře do polystyrenové kabiny abych mohl co nejdříve testovat.

Všechno fungovalo bezvadně a první testy proběhly bez větších problémů. Sledujte videa níže. Malý problém nastal s OSD. Protože ve videobráchlych jsem špatně viděl údaje z OSD, chtěl jsem zkusit nějaké nastavení. Pokusil jsem se připojit ODS k PC pomocí dodaného modulu, ale nedopadlo to dobře. Deska OSD se začala zahřívat, LED přestala blikat a OSD přestala pracovat. Netuším co se stalo, zatím jsem neměl čas to prozkoumat.

Naštěstí OSD není pro FPV létaní třeba.

Twin StarII all FPV stuff on board – see it in fullHD
Easy FPV flying
TwinStar II – FPV sestava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek