Toshiba Camileo P10 – FullHD

Protože jsem nebyl spokojen s FlyCamOne 2, hledal jsem na internetu nějaké lepší řešení. Našel jsem několik kamer jako Sony MHS-P1/D ( HD kamera se sklopným objektivem ), Samsung HMX-U10UN ( HD kamera bez zoomu ) a tak dále. Zatímco jsem hledal nějaký vzorek videa z těchto kamer, našel jsem toto úžasné video:

Titulky říkají, kamera Toshiba Camileo P10. To je ono! To je to, co musím mít. Trochu googlování a měl jsem nabídku na tuto novou kameru na 3200, – Kč (128, – Euro). Koupil jsem ihned. Následně bylo třeba něco udělat k připevnění kamery na model. Google je opravdový přítel, o hodinu později jsem našel úžasné stránky www.rcexplorer.com kde je detailní popis jak odstrojit tuto kameru a zbavit jí přebytečné váhy, což se hodí pro umístnění na model.

Díky Dadde ! Byl jsem tak šťastný, že mohu pracovat na splnění svého snu v reálném světě !

Jakmile kamera dorazila, udělal jsem pár fotek mého syna a hned jsem jí rozebral. Snažil jsem se rozebrat také displej, ale během této operace jsem poškodil kabel a displej teď nefunguje. Zbylo mi hodně dílů, jako je plastové tělo kamery, baterie, blesk a pod. které nikdy nepoužiji. Dal jsem tedy dohromady plastové tělo s baterkou a dovnitř zabudoval hrací skřínku z poškozené hračky. Takže můj syn má ze zbytků kamery pěknou hračku :-))

Kvůli konstrukci kamery je obtížné umístit ji na nějaký model. Na druhou stranu díky konstrukci kamery je možné oddělit senzor od základní desky a propojit jej kabelem, což usnadní zabudování kamery do modelu a objektivu na otočné zařízeni. Vypadá to celkem jednoduše, ale není. Všechny součásti kamery jsou opravdu miniaturní. První co jsem musel udělat, bylo sehnat konektor k propojení senzoru a desky. Díky Daddemu který našel správný konektor na farnell.com. Pak sjem potřeboval nějaký kabel na propojení. Konektory mají 36 pinů, takže bylo třeba sehnat 36 žilový kabel. Nakonec jsem jeden takový našel opět na farnell.com, 36 žilový kroucený stíněný kabel. Než mi součástky přišly, dozvěděl jsem se o neúspěšném Daddeho pokusu o propojení senzoru pomocí kabelu. Co naplat, už jsem ty věci koupil, musel jsem to také zkusit. Poučen Daddeovým nezdarem začal jsem s kratším kabelem.

Možná jsem jen šťastlivec, ale můj pokus byl úspěšný. Skvělé !! Jak můžete vidět na snímcích, byla to náročná práce pod lupou:

A přišla hodina velkého testu na letadle. Připevnil jsem kameru na nové Toro 900 a vypustil do oblak. Funguje ! Video vypadá jak jsem očekával. Téměř 😉 První problém byly vibrace od motoru. Během činnosti motoru je obraz viditelně horší, jakoby otřepený. Další problém je ohnisková vzdálenost. Je třeba kratší jinak je video příliš roztřesené. Jak zjistil také Dadde a první našel řešení. Objektiv z kamery KX171 perfektně sedne do držáku objektivu na kameře a je širokoúhlý. Skvělá zpráva i pro mě, protože tyto objektivy se dají koupit na RangeVideo obchodě jako náhradní díly. Tady je pár obrázků ( pouze snímky obrazovky z běžícího videa ) pořízené upravenou kamerou Camileo P10 ve vzduchu.

První pokus o zpracování videa. Kameru nese TORO 900. Kamera je ještě s originálním objektivem. Modul snímče byl již připevněn na prodlužovacím kabelu. Když mi zbude čas, připravím ještě video v lepší kvalitě.

Toshiba Camileo P10 – FullHD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek