Novinky kolem Twinstaru

Před nějakým časem jsem vyrobil nový držák kamery pro Twinstar. Jako materiál jsem zvolil Cuprextit, protože se dobře zpracovává a snadno se dělají poměrně pevné spoje pájením.

Držák je vybavený otočným mechanismem pro objektiv, ovládaný dvěma volnými kanály. Použil jsem malá serva HXT 500.

Přestoře jsem přebytečnou měď odstranil a v deskách jsem udělal odlehčovací otvory, váha byla cca 200g bez kamery. Twinstar by to unesl, ale jako největší překážka se ukázalo příliš slabé HXT 500 servo, na kterém je připevněn objektiv s dalším servem. Servo se za provozu chvělo a obraz byl nepoužitelný.

Rozhodl jsem se pro přestavbu. Jako materiál jsem zvolil tentokrát lehkou topolovou překližku. Konstrukce je podobná ale na místo horizontálního serva jsem použil větší a silnější GWS Park. Tentokrát není s pohybem objektivu kamery žádný problém. Navíc jsem ušetřil cca 100g hmotnosti.

Pro uchycení celého šasi k modelu jsem použil silné neodymové magnety ze starého zničeného motoru. Dal jsem dva vedle sebe, snad to bude stačit.Vydlabal jsem malé mělké otvory v modelu i v šasi a vlepil magnety CA lepidlem.

Kameru jsem dovybavil dvěma mikrospínači, jeden slouží pro zapnutí kamery, druhý pak jako spošť nahrávání. Odstranil jsem malý konektor, kterým se připojovala deska s ovladacími tlačítky. Pak jsem metodou pokus/omyl nalezl ty správné piny kterými se nahrávání aktivuje a na ně jsem připojil mikrospínač.

Poslení úpravou na Twinstaru jsou nové motory Emax GT 2215/12. Víte o nich zde

Novinky kolem Twinstaru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přesunout se na začátek